Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 27 Haziran 2023 güncel altın kuru fiyatları

Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 27 Haziran 2023 güncel çeyrek altın kuru fiyatlarıÇeyrek altın fiyatlarında son durum... Altın fiyatları, Çin ve ABD'de bu hafta açıklanacak önemli ekonomik veriler öncesinde zayıflayan doların destek sağlaması ve ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın faiz artırımlarının nasıl gerçekleştirileceği hakkında yapması beklenen konuşma sayesinde yükseldi. Yüksek faizler, ekonomide belirsizlik görülen dönemler güvenli yatırım olarak tercih edilen getirisi olmayan altına yatırımı azaltıyor. Altının spot piyasadaki ons fiyatı 1927 dolar seviyesinde hareket ediyor. İç piyasada dolardaki yükselişin etkisiyle 1600 lirayı aşarak rekor kıran gram altın 1600 lira sınırında hareket ediyor. çeyrek altın 2 bin 620 lira, cumhuriyet altını da 10 bin 580 liradan satılıyor. Analistler, ABD Merkez Bankası (Fed) başta olmak üzere merkez bankalarının para politikalarına ilişkin belirsizliklerin piyasalarda fiyatlamaları zorlaştırmaya devam ettiğini ifade etti. Dünya genelinde makroekonomik verilerden de alınan sinyallerin fiyatlamaları zorlaştırmayı sürdürdüğünü aktaran analistler, bugünden itibaren yoğunlaşacak veri takviminin piyasaların yönü üzerinde etkili olmasının beklendiğini ve yatırımcıların aynı zamanda merkez bankası yetkililerinin açıklamalarını da yakından takip ettiğini söyledi. Analistler, teknik açıdan altının ons fiyatında 1920 ve 1900 doların destek, 1950 ve 1970 doların direnç konumunda bulunduğunu kaydetti. Öte yandan, bugün arife günü olması dolayısıyla yurt içinde piyasalar yarım gün işleme açık olacak.ANLIK ÇEYREK ALTIN FİYATLARIÇEYREK ALTINÇeyrek altın ziynet takı grubunun en küçük üyesidir. Halk arasında küçük altın olarak adlandırılmaktadır. ÇEYREK ALTIN KAÇ GRAMDIR? Altınlar ağırlıklarına göre değer kazanırlar. Çeyrek altın 18 mm kalınlığında ve 22 ayardır. Çeyrek altın 1,75 gram ağırlığındadır. Bir çeyrek altındaki has altın ağırlığı ise 1,635 gram olarak hesaplanmıştır. KULPLU ÇEYREK ALTINLAR DAHA MI PAHALIDIR? Çeyrek altın gerek takı, gerek ziynet eşyası, gerek yatırım aracı olarak kullanılmıştır. Hediyelik olarak nitelendirilen çeyrek altınlar kulplu olur. Yatırım amaçlı tercih edilen çeyrek altınlar ise kulpsuz olmaktadır. Çeyrek altının has altın içeriği kulplarında yer almaz. Çeyrek altındaki kulplar altın değildir.

Temmuz 10, 2023 - 14:30
 0
Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 27 Haziran 2023 güncel altın kuru fiyatları
Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 27 Haziran 2023 güncel altın kuru fiyatları

Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 27 Haziran 2023 güncel çeyrek altın kuru fiyatları

Çeyrek altın fiyatlarında son durum...

Altın fiyatları, Çin ve ABD'de bu hafta açıklanacak önemli ekonomik veriler öncesinde zayıflayan doların destek sağlaması ve ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın faiz artırımlarının nasıl gerçekleştirileceği hakkında yapması beklenen konuşma sayesinde yükseldi. Yüksek faizler, ekonomide belirsizlik görülen dönemler güvenli yatırım olarak tercih edilen getirisi olmayan altına yatırımı azaltıyor. Altının spot piyasadaki ons fiyatı 1927 dolar seviyesinde hareket ediyor. İç piyasada dolardaki yükselişin etkisiyle 1600 lirayı aşarak rekor kıran gram altın 1600 lira sınırında hareket ediyor. çeyrek altın 2 bin 620 lira, cumhuriyet altını da 10 bin 580 liradan satılıyor. Analistler, ABD Merkez Bankası (Fed) başta olmak üzere merkez bankalarının para politikalarına ilişkin belirsizliklerin piyasalarda fiyatlamaları zorlaştırmaya devam ettiğini ifade etti. Dünya genelinde makroekonomik verilerden de alınan sinyallerin fiyatlamaları zorlaştırmayı sürdürdüğünü aktaran analistler, bugünden itibaren yoğunlaşacak veri takviminin piyasaların yönü üzerinde etkili olmasının beklendiğini ve yatırımcıların aynı zamanda merkez bankası yetkililerinin açıklamalarını da yakından takip ettiğini söyledi. Analistler, teknik açıdan altının ons fiyatında 1920 ve 1900 doların destek, 1950 ve 1970 doların direnç konumunda bulunduğunu kaydetti. Öte yandan, bugün arife günü olması dolayısıyla yurt içinde piyasalar yarım gün işleme açık olacak.

ANLIK ÇEYREK ALTIN FİYATLARI

ÇEYREK ALTIN

Çeyrek altın ziynet takı grubunun en küçük üyesidir. Halk arasında küçük altın olarak adlandırılmaktadır. ÇEYREK ALTIN KAÇ GRAMDIR? Altınlar ağırlıklarına göre değer kazanırlar. Çeyrek altın 18 mm kalınlığında ve 22 ayardır. Çeyrek altın 1,75 gram ağırlığındadır. Bir çeyrek altındaki has altın ağırlığı ise 1,635 gram olarak hesaplanmıştır. KULPLU ÇEYREK ALTINLAR DAHA MI PAHALIDIR? Çeyrek altın gerek takı, gerek ziynet eşyası, gerek yatırım aracı olarak kullanılmıştır. Hediyelik olarak nitelendirilen çeyrek altınlar kulplu olur. Yatırım amaçlı tercih edilen çeyrek altınlar ise kulpsuz olmaktadır. Çeyrek altının has altın içeriği kulplarında yer almaz. Çeyrek altındaki kulplar altın değildir.