Dolar kuru bugün ne kadar? (27 Haziran 2023 dolar - euro fiyatları)

Dolar - euro kaç TL? Dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum.Bayram tatili öncesindeki son işlem gününde dolar yüksek seyrini koruyor. Dolar/TL 26 seviyesinin hemen üzerinde işlem görüyor. Dolar 26,10 ile tüm zamanların en yükseğini gördü.Euro/TL, 28,50 civarında seyrediyor. İç piyasada Merkez Bankası'nın faiz artışı sonrasındaki adımları yakından takip ediliyor. Faiz kararından bugün görülen rekor seviyeye kadar TL'deki değer kaybı yüzde 9,6'a ulaştı. Bu değer kaybı ile birlikte zirve seviyelerine göre yılbaşından bugüne yaşanan toplam kayıp ise yüzde 28'i aştı.Bugün yarım gün açık kalan  işlemlerin ardından haftanın kalanı resmi tatil olacak.FED'E YÖNELİK BELİRSİZLİKLERKüresel piyasalarda ABD Merkez Bankası'nın (Fed) para politikalarına ilişkin belirsizlikler izleniyor.Para piyasalarındaki fiyatlamalarda Fed'in gelecek ay politika faizini yüzde 76 ihtimalle 25 baz puan artıracağı öngörülürken, nihai faiz oranına yönelik belirsizlikler devam ediyor.

Temmuz 10, 2023 - 14:30
 0
Dolar kuru bugün ne kadar? (27 Haziran 2023 dolar - euro fiyatları)
Dolar kuru bugün ne kadar? (27 Haziran 2023 dolar - euro fiyatları)

Dolar - euro kaç TL? Dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum.

Bayram tatili öncesindeki son işlem gününde dolar yüksek seyrini koruyor. 

Dolar/TL 26 seviyesinin hemen üzerinde işlem görüyor. Dolar 26,10 ile tüm zamanların en yükseğini gördü.

Euro/TL, 28,50 civarında seyrediyor. 

İç piyasada Merkez Bankası'nın faiz artışı sonrasındaki adımları yakından takip ediliyor. 

Faiz kararından bugün görülen rekor seviyeye kadar TL'deki değer kaybı yüzde 9,6'a ulaştı. Bu değer kaybı ile birlikte zirve seviyelerine göre yılbaşından bugüne yaşanan toplam kayıp ise yüzde 28'i aştı.

Bugün yarım gün açık kalan  işlemlerin ardından haftanın kalanı resmi tatil olacak.

FED'E YÖNELİK BELİRSİZLİKLER

Küresel piyasalarda ABD Merkez Bankası'nın (Fed) para politikalarına ilişkin belirsizlikler izleniyor.

Para piyasalarındaki fiyatlamalarda Fed'in gelecek ay politika faizini yüzde 76 ihtimalle 25 baz puan artıracağı öngörülürken, nihai faiz oranına yönelik belirsizlikler devam ediyor.