Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım - EKGYO -

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım - EKGYO - hakkında detaylı hisse ve firma bilgileri

Ekim 13, 2022 - 21:35
Ekim 14, 2022 - 16:27
 0
Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım - EKGYO -

Ülkemizde yapılan kentleşme çalışmalarına katkı sağlamak ve vatandaşların konaklama ile ilgili şartlarını yükseltmek için 1953 senesinde kurulan, Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım isimli firma, her zaman kaliteyi ve insanlara rahat bir yaşam alanı sunmayı hedeflemiş olup, bunu geçen yıllarda başardığını bizlere kanıtlamıştır. Sektöre birçok farklı yenilik katmakta olan ilgili firma, birçok modern ve örnek projenin mimarisinde etkin rol oynamış, hatta bazı yerlerde kurulduğu semtlere adını verecek kadar büyük projelere imza atmış ve vatandaşlara sunmuş olduğu hizmetlerle kaliteyi tarif etmiş ve örnekler sunmuştur.

İlgili firma 2003 senesinden günümüze kadar 180'den fazla projenin ihalesinin yapılmasını sağlamış ve bu ihalelerin sonucunda 140.000'den fazla bağımsız mimarinin yapılmasını sağlamıştır. 2010 senesinde yapılan halka arz, Cumhuriyet tarihinin en büyük 5 halka arz işlemi arasına girmiş olup, firma ikinci kez 2013 yılında halka arz edilmiştir. Bu halka arz işlemi ise son 5 yıllık süreçte Avrupa'da yapılan en büyük halka arz olarak karşımıza çıkmayı başarmıştır.

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Yönetim Kurulunda Kimler Var?

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım bünyesinde oluşturulan başarılı yönetim kurulu kadrosunda, özellikle inşaat sektörü alanında başarılı, kendini bu alanda almış olduğu eğitimler ile geliştirmiş birçok önemli isim yer almaktadır. Yönetim kurulundan genel ve kısa olarak bahsetmek gerekirse;

·         Ertan KELEŞ - Yönetim Kurulu Başkanı

·         Mustafa Levent SUNGUR - Yönetim Kurulu Başkan Vekili

·         Hakan GEDİKLİ - Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür

·         Hakan AKBULUT - Yönetim Kurulu Üyesi

·         Sinan AKSU - Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

·         Burak DEMİRALP - Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

·         İsmail ÇATAKLI - Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

şeklinde yönetim kurulu kadrosunun şekillendiğini görebilmekteyiz.

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Hangi Yılda Kuruldu?

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım isimli firma, 1953 senesinde kurularak ülkemizde hizmet vermeye başlamıştır.

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Özelleştirildi Mi?

Özel sermaye ile kurulmuş olan Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım isimli oluşum, tekrardan herhangi bir özelleştirme süreci içerisine girmemiştir.

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Borsa İstanbul'da Nasıl Bulunur?

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım isimli firmanın hisse kağıtlarına erişmek ve hisse kağıtları ile ilgili tüm detaylara erişmek için Borsa İstanbul üzerinde "EKGYO" şeklinde arama yapmanız, sizlere tüm detaylara erişim sağlayabileceğiniz sayfaya aktarmak için yeterli olacaktır. Bu arama ile; hisse kağıdının anlık grafiklerine, alt ve üst değerlerine, günlük kar ve zarar oranlarına, yatırımcılar tarafından yapılan yorumlara, al ve sat önerilerinin kimler tarafından verildiğine erişebilir ve yatırım yapmak için gerekli olan tüm bilgilere kolay bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz.

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Temettü Veriyor Mu?

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım isimli firma yılın belirli dönemlerinde belirli tutarlarda temettü ödemesi yapmakta ve tüm yatırımcılarına detaylı olarak bilgi vermektedir. Temettü tutarlarına ve temettü ile ilgili tüm bilgilere, ilgili firmanın resmi yatırımcılarına hazırlamış olduğu internet sitesi üzerinden erişebilir ve detaylara ulaşım sağlayabilirsiniz.

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Faaliyet Alanı Nedir?

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım isimli oluşum, başta inşaat sektörü olmak üzere gayrimenkul danışmanlığı, gayrimenkul satışı ve mimari konularda faaliyet göstermekte olan, oldukça köklü ve başarılı bir kuruluş olarak karşımıza çıkabilmektedir.

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Halka Arz Tarihi Nedir?

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım ikinci kez halka arz süreci yaşamış olup, son olarak 13 Kasım 2013 tarihinde Borsa İstanbul'da yayınlanarak, halka arz edilmiştir. Yapılan bu halka arz işlemi Avrupa genelinde, gayrimenkul sektöründe yapılan en büyük halka arz işlemi olarak karşımıza çıkmaktadır.