Garanti Bankası Yılda Bir Hasat Kredisi

Garanti Bankası yılda bir hasat kredisi, çiftçilerin ihtiyaçlarına yönelik ve çiftçilere destek olmak için başlatılan bir kredidir. Çiftçiler için destek kredileri çok önemlidir ve pek çok çiftçi bu kredilere başvurur.

Ekim 8, 2022 - 13:31
 8
Garanti Bankası Yılda Bir Hasat Kredisi
Garanti Bankası Yılda Bir Hasat Kredisi

Garanti Bankası Yılda Bir Hasat Kredisi

Garanti Bankası yılda bir hasat kredisi, çiftçilerin ihtiyaçlarına yönelik ve çiftçilere destek olmak için başlatılan bir kredidir. Çiftçiler için destek kredileri çok önemlidir ve pek çok çiftçi bu kredilere başvurur. Tarımsal üretimin desteklendiği bu kredinin avantajları sayesinde çiftçiler rahatlar ve ödemeyi dert etmez. Peki Garanti Bankası yılda bir hasat kredisi nedir? Bu kredinin başvurusu nasıl yapılır? İnceleyelim.

Yılda Bir Hasat Kredisi

İşçilik, makine, gübre ve daha birçok ihtiyaç karşılamaya yönelik çiftçilere sunulan bu kredinin en büyük avantajı çiftçinin hasat zamanına göre ödeme yönteminin belirleniyor olmasıdır. En az 12 ay en çok 60 aya kadar varan vade imkanıyla verilen bu krediler çiftçiler için çok önemli bir destek kaynağıdır. Yılda bir hasat kredisinin bazı şartları bulunur ve bu şartları karşılayan çiftçilere kolay ödeme yöntemli krediler verilir.

Yılda Bir Hasat Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yılda bir hasat kredisi için başvuru yapmak isteyen çiftçilerin yapmaları gereken işlemler oldukça basittir. Garanti Bankası yılda bir hasat kredisi başvurusu için en yakın Garanti Bankası şubesine giderek ya da ATM’ler üzerinden yapabilirsiniz. Ayrıca internet bankacılığı ya da bankanın müşteri hizmetleri numarasını arayarak kolayca başvuruda bulunabilirsiniz.

Garanti Bankası Yılda Bir Hasat Kredisi Başvuru Şartları

Garanti Bankası çiftçiler için destek sağlayacak olan krediyi verirken bazı şartlar arar. Bu şartları sağlayan çiftçilere krediyi verir. Garanti Bankası kredi başvuru şartları;

T.C. vatandaşı olmak

İkamet yerinin Türkiye olması

Daha önce almış olduğu kredi ödemelerinde sorun çıkmamış olması ve kredi puanının uygun görünmesi

Kredi almak için başvuruda herhangi bir engel olmaması

Çiftçi kredisine başvuran kişinin ÇKS belgesi olması

Tarımsal faaliyet gösterildiğine dair kanıt sunulması gibi şartlar aranır.

Yılda Bir Hasat Kredisi İçin İstenilen Belgeler

Garanti Bankası vereceği yılda bir hasat kredisi için başvuru esnasında bazı belgeler ister. Bu belgeler başvurunuzla birlikte değerlendirmeye alınır ve sonuç sizin açınızdan olumlu çıkarsa krediyi almaya hak kazanırsınız. Yılda bir hasat kredisi başvurusunda istenilen belgeler; kimlik kartı, çiftçi belgesi veya ÇKS belgesi, tarımsal işletme olduğunu kanıtlayacak tapu veya kira kontratı, kredi karşılığında teminat gösterdiğiniz şeylerle ilgili belgeler, son üç yıla ait bilanço ve gelir tablosu istenilir. 

Garanti Bankası Yılda Bir Hasat Kredisi Miktarı

Belirli şartları sağlayan ve başvuru belgelerinde sorun çıkmayan çiftçiler kredi almaya hak kazanır.  Yılda bir hasat kredisi miktarı ise teminat gösterilenlere veya kredi puanı gibi çeşitli şeylere göre değişim gösterir. Garanti Bankası’ndan çiftçilere destek sağlayacak olan yılda bir hasat kredisinin miktarı 500.000 TL’ye varabilir. 

Yılda bir hasat kredisinden, yılda bir hasat kredisi miktarından ve Garanti Bankası yılda bir hasat kredisi başvuru şartlarından bahsettik.