Hektaş Ticaret T.A.Ş - HEKTS

Hektaş Ticaret T.A.Ş - HEKTS

Ekim 19, 2022 - 22:36
Ekim 20, 2022 - 16:14
 1
Hektaş Ticaret T.A.Ş - HEKTS

HEKTAŞ Ticaret T.A.Ş isimli şirket; doktorlar, kimyagerler, eczacılar ve ziraat mühendisleri tarafından 1956 senesinde Adana'da kurulmuş olup, ilaç üretimi ve pazarlaması amacıyla sektöre adım atmış olan bir firma olarak bilinmektedir. Rakip firmaların ilaç üretimi ve pazarlaması konusunda büyük bir sermayeye ve iş gücüne sahip olmasıyla birlikte firma faaliyet alanını tarım ilaçlarının üretimi ve pazarlamasına yöneltmiş olup, bu amaç doğrultusunda İstanbul'un Cevizli ilçesinde ilk üretim tesisi 1962 senesinde kurulmuştur.

Şirketin günümüzde 250'den fazla bitki koruma ve bitki besleme ürününün yanında 30'dan fazla hayvan sağlığı ilacı ve yemler için katkı ürünü satışı ve üretimi bulunmaktadır. Tarım ilaçları sektöründe üretmiş ve pazarlamış olduğu ilaçlar ile sektörde en geniş ürün yelpazesine sahip şirket olarak bilinen firma, sektörde lider olarak birçok anketör şirket tarafından anılmaktadır.

Türk tarımına vermiş olduğu büyük desteğin yanı sıra şirketin; dünyaca kabul edilmiş sertifikaları, modern üretim fabrikaları ve tesisleri, oldukça yüksek üretim kapasitesi, güçlü altyapısı ve lojistik imkanları ile de dikkat çekmektedir.

Hektaş Ticaret T.A.Ş Yönetim Kurulunda Kimler Var?

Yönetim Kurulu Başkanı: Musa Levent ORTAKÇIER

Yönetim Kurulu Başkan Vekili: Baran ÇELİK

Yönetim Kurulu Üyeleri: Aslıhan DÖĞER, Arif ÇETİNKAYA, Okan SİVRİ, Kamil DERECE, Kadri ÖZGÜNEŞ ve Bülent Şamil YETİŞ

Genel Müdür: Hakkı Zafer TERZİOĞLU

Teknik İşler Direktörü: Celal MAZDALI

Mali İşler Direktörü: Enis Emre TERZİ

İnsan Kaynakları Direktörü: Çiğdem KARAKUŞ

Satış Direktörü: Murat Sonay AKARSU

AR-GE Direktörü: Mehmet DERİN

Bilgi Teknolojileri Direktörü: Ünal UYSAL

Pazarlama Direktörü: Selda KILIÇ

Strateji ve Kurumsal İzleme Direktörü: Hüseyin ÇİMEN

Hektaş Ticaret T.A.Ş Hangi Yılda Kuruldu?

Hektaş Ticaret T.A.Ş çoğunluğu doktor olan birçok farklı meslek grubu tarafından 1956 senesinde kurulmuştur.

Hektaş Ticaret T.A.Ş Hangi Şehirde Bulunmaktadır?

Hektaş Ticaret T.A.Ş Adana'da kurulmuş olup, birçok farklı bölgede pazarlama ofisi bulunmaktadır. İlk üretim tesisi İstanbul'da, ikinci ve en büyük üretim tesisi ise Kocaeli'ne bağlı Gebze'de bulunmaktadır.

Hektaş Ticaret T.A.Ş Özelleştirildi Mi?

Hektaş Ticaret T.A.Ş kurulduğu sırada tamamen özel sermaye tarafından kurulmuş olup, herhangi bir özelleştirme sürecinden geçmemiştir.

Hektaş Ticaret T.A.Ş Borsa İstanbul'da Nasıl Bulunur?

Hektaş Ticaret T.A.Ş isimli şirketi Borsa İstanbul üzerinde bulmak için "HEKTS" olarak arama yapmanız yeterli olmaktadır. Bu arama ile hisse kağıtlarına dair tüm detayları başarılı şekilde görmeniz mümkün olabilmektedir.

Hektaş Ticaret T.A.Ş Temettü Veriyor Mu?

Hektaş Ticaret T.A.Ş almış olduğu güncel karar ile birlikte mevcut yatırımcılarına temettü dağıtmama kararı almıştır.

Hektaş Ticaret T.A.Ş Faaliyet Alanı Nedir?

Hektaş Ticaret T.A.Ş isimli şirketin faaliyet alanı; tarım ilacı üretimi, tarım ilaçlarının pazarlamasının yapılması, hayvan sağlığı ve bitki sağlığını korumak için ilaçlar ve yem katkılarının üretimi gibi sektörler olarak bilinmektedir.

Hektaş Ticaret T.A.Ş Ortakları Kimlerdir?

Hektaş Ticaret T.A.Ş isimli şirketin ortaklık yapısı; Ordu Yardımlaşma Kurumu ile halka açık olan hisselerden oluşmaktadır. Ordu Yardımlaşma Kurumunun %58,82'lik hisse oranı bulunurken şirketin halka arz edilmiş hisselerinin oranı ise %41,18 olarak karşımıza gelmektedir.

Hektaş Ticaret T.A.Ş Halka Arz Tarihi Nedir?

Hektaş Ticaret T.A.Ş isimli şirket 13/01/1986 tarihinde kurulmuş olup bu tarihten itibaren Borsa İstanbul üzerinde başarılı bir şekilde yatırımcılar tarafından alıp satılabilmektedir.