Karel Elektronik Sanayi - KAREL -

Karel Elektronik Sanayi - KAREL -

Ekim 19, 2022 - 22:33
Ekim 20, 2022 - 16:14
 1
Karel Elektronik Sanayi - KAREL -

Ülkemizde elektronik haberleşme sistemlerine geçişin başarılı bir şekilde yapılması için öncü olan Karel Elektronik Sanayi isimli şirket, 3500'den fazla personel ile 35 seneden daha uzun bir süredir başarılı bir şekilde hizmet vermektedir. Karel Elektronik Sanayi isimli şirket; savunma sanayi, elektronik üretim çözümleri, otomotiv sektörü, sistem entegrasyon çözümleri, iletişim hizmetleri gibi önemli ve stratejik konularda üretim yapmakta olan bir şirket olarak bilinmekte ve karşımıza çıkmaktadır. Ülkemizde en değerli 100 marka arasında yer alan şirket, aynı zamanda ülkemizdeki en iyi 500 sanayi kuruluşu listesinde de yer almaktadır. Şirket %100 yerli sermaye olup, ülkemizin başkenti Ankara'da 32 bin metrekarelik kapalı alanda,ülkemizin en büyük elektronik üretim merkezlerinden birisi haline gelmiştir. Karel Elektronik Sanayi firması, ülkemizde yer alan en değerli 4 Telekom markasından biri olarak da bilinmektedir.

Karel Elektronik Sanayi Yönetim Kurulunda Kimler Var?

Karel Elektronik Sanayi isimli şirketin yönetim kurulunda sektörde öncü, sektöre yıllarını vermiş oldukça önemli isimler yer almaktadır. Firmanın yönetim kurulunda; Ali Sinan TUNAOĞLU, Serdar Nuri TUNAOĞLU, Şakir Yaman TUNAOĞLU, İsmail Aydın GÜNTER, Refik Zekai DİRİ, Engin ARIKAN ve Mehmet Sabri ZAİM gibi isimler yer almaktadır. Şirketin genel müdürü görevinde ise Serdar TUNAOĞLU yer almaktadır.

Karel Elektronik Sanayi Hangi Yılda Kuruldu?

Karel Elektronik Sanayi isimli şirket 1986 senesinde kurulmuş olup, bu tarihten itibaren başarılı bir şekilde hizmet vermektedir.

Karel Elektronik Sanayi Hangi Şehirde Bulunmaktadır?

Karel Elektronik Sanayi isimli şirketin genel merkezi İstanbul isimli şehrimizde yer alan Şişli isimli ilçede bulunmaktadır.

Karel Elektronik Sanayi Özelleştirildi Mi?

Karel Elektronik Sanayi kurulduğu günden itibaren özel sermaye ile hizmet vermektedir. Bu nedenle herhangi bir özelleştirme süreci yaşanmamıştır.

Karel Elektronik Sanayi Borsa İstanbul'da Nasıl Bulunur?

Karel Elektronik Sanayi isimli şirketi Borsa İstanbul üzerinde bulmak için "KAREL" koduyla arama yapmanız yeterli olacaktır. Hisse kağıtlarıyla ilgili tüm detaylara erişim sağlayabilir ve firma ile ilgili tüm mali detaylara erişebilirsiniz.

Karel Elektronik Sanayi Temettü Veriyor Mu?

Karel Elektronik Sanayi isimli şirket mevcut yatırımcılarına temettü ödemesi yapmamaktadır.

Karel Elektronik Sanayi Faaliyet Alanı Nedir?

Karel Elektronik Sanayi isimli şirket birçok farklı sektörde hizmet vermektedir. Şirketin hizmet vermiş olduğu faaliyet alanları arasında; telekomünikasyon cihazlarının üretimi, elektronik devre kartlarının tasarımları ve üretimi gibi alanlarda üretimler yapılmaktadır. İlgili firma; iletişim ürün ve çözümleri, güvenlik ürün ve çözümleri, savunma sanayi projeleri, bulut çözümleri, Kurumsal projeler, otomotiv projeleri ve elektronik üretim hizmetleri gibi alanlarda faaliyet göstermektedir.

Karel Elektronik Sanayi Ortakları Kimlerdir?

Karel Elektronik Sanayi isimli şirket bir takım ortaklıklardan oluşmaktadır. Bu ortaklıkları genel olarak incelemek gerekirse;

·         Öncü Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketine ait %40 hisse oranı ile,

·         Ali Sinan TUNAOĞLU %9,63 hisse oranı ile,

·         Serdar Nuri TUNAOĞLU %9,68 hisse oranı ile,

·         Şakir Yaman TUNAOĞLU %9,68 hisse oranı ile,

·         Halka arz edilen %30,96 hisse oranı ile,

Firmanın ortaklık yapısı yer almaktadır.

Karel Elektronik Sanayi Halka Arz Tarihi Nedir?

Karel Elektronik Sanayi isimli şirket, 12 ve 13 Ekim 2006 tarihlerinde halka arz edilmiş olup, bu tarihten itibaren Borsa İstanbul üzerinde hisse kağıtları yatırımcıları tarafından işlem görmeye başlamıştır.