Penta Teknoloji Ürünleri - PENTA -

Penta Teknoloji Ürünleri - PENTA -

Ekim 19, 2022 - 22:34
Ekim 20, 2022 - 16:14
 0
Penta Teknoloji Ürünleri - PENTA -

Günümüzde gelişmiş teknolojik ürünlerin dağıtımını gerçekleştirmekte olan, ülkemizin öncü firmalarından biri olan Penta Teknoloji Ürünleri, 1990 senesinde kurulmuş olup kurulduğu gün oldukça küçük bir ofiste temelleri atılmıştır. Penta Teknoloji isimli firma günümüzde 50'ye yakın ürünün Türkiye Cumhuriyeti dağıtıcılığını üstlenmiş olup, 10.000'e yakın iş ortağı ile sunmuş olduğu çözümlere devam etmektedir. 2011 yılında Yıldız Holding bünyesine dahil olan Penta Teknoloji Ürünleri, her geçen gün farklı şirketleri satın alarak ürün çeşitliliğini de artırmayı başarmıştır. Sektörde yer aldığı 30 seneden fazla bir süre ile, ülkemizin en köklü teknoloji firması olan Penta Teknoloji, 2021 yılının Mayıs ayından itibaren Borsa İstanbul bünyesinde işlem görmeye başlamıştır.

Penta Teknoloji Ürünleri Yönetim Kurulunda Kimler Var?

Yönetim Kurulu Murahhas Azası: Mürsel ÖZÇELİK

Genel Müdür: Fatih ERÜNSAL

Mali İşler Direktörü: Gülay ÇUĞU BAL

 Dijital Dönüşüm ve Operasyon Direktörü: Yasemin BUDAK

İnsan Kaynakları Direktörü: Ayperi Atalay CİLVEZOĞLU

İş Geliştirme ve Pazarlama Direktörü: Arda SERİM ve Gamze OKAY

Satış Direktörü: Bülent KÖKEN

Penta Teknoloji Ürünleri Hangi Yılda Kuruldu?

Penta Teknoloji Ürünleri isimli firma 1990 senesinde kurularak, sektörde başarılı bir şekilde hizmet vermeye başlamıştır.

Penta Teknoloji Ürünleri Hangi Şehirde Bulunmaktadır?

Sektörde başarılı bir şekilde hizmet vermekte olan Penta Teknoloji Ürünlerinin genel merkezi İstanbul Ümraniye'de bulunmaktadır.

Penta Teknoloji Ürünleri Özelleştirildi Mi?

Kurulduğu günden itibaren özel sermaye ile kurulan ve sürdürülen Penta Teknoloji Ürünleri şirketi sonradan herhangi bir özelleştirme süreci yaşamamıştır.

Penta Teknoloji Ürünleri Borsa İstanbul'da Nasıl Bulunur?

Penta Teknoloji Ürünleri isimli şirketi Borsa İstanbul üzerinde yapacağınız "PENTA" araması ile bulabilir ve tüm detaylarına başarılı bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz. İlgili firmanın tüm grafik değerleri, tüm bilgileri ve süreçler ile ilgili tüm yorumlar bu sayfada yer almaktadır. Bu bilgilere göre sizlerde yatırım yapabilir ve hisse kağıtlarına sahip olabilirsiniz.

Penta Teknoloji Ürünleri Faaliyet Alanı Nedir?

Şirketin faaliyet alanını incelediğimiz zaman karşımıza bilgisayar, yazılım ve donanım ürünlerinin dağıtıcısı olarak Penta Teknoloji Ürünleri çıkmaktadır. Gerek yurt dışından gerekse yurt içinden tedarik edilen ürünlerin ülkemizdeki müşterilere satışını gerçekleştiren firma, bu işlemleri sektörde başarılı bir şekilde yapan en büyük firmaların başında gelmektedir.

Penta Teknoloji Ürünleri Ortakları Kimlerdir?

Penta Teknoloji Ürünleri isimli şirket bir takım ortaklıklardan meydana gelmektedir. Bu ortaklıkları oluşturan şirketlerin veya şahısların isim bilgileri ve hisse oranlarına bakmak gerekirse;

·         Gözde GSYO isimli şirkete ait %27,04 ve %5,17 oranlarında hisse ortaklığı,

·         Mustafa ERGÜN isimli şahsa %10,34 oranında hisse ortaklığı,

·         Sinan GÜÇLÜ isimli şahsa %7,18 oranında hisse ortaklığı,

·         Mürsel ÖZÇELİK isimli şahsa %7,17 oranında hisse ortaklığı,

·         Bülent Koray AKSOY isimli şahsa %7,17 oranında hisse ortaklığı,

·         Halka açık olarak dağıtılan hisselerin oranları ise %35,93

olarak karşımıza gelmektedir.

Penta Teknoloji Ürünleri Halka Arz Tarihi Nedir?

Penta Teknoloji Ürünleri isimli şirket Borsa İstanbul üzerinde PENTA koduyla işlem görmeye 2021 yılının Mayıs ayından itibaren başlamış olup, bu tarihten itibaren hisse kağıtları tüm yatırımcılar tarafından rağbet görüp, gerekli işlemler sağlanmıştır.