Yeni Başlayanlar İçin Kripto Paraya Nasıl Yatırım Yapılır?

Kripto para birimine nasıl yatırım yapılacağına dair bazı ipuçları arıyorsanız, okumaya devam edin. Bu makale, Bitcoin ve Litecoin dahil olmak üzere kripto para birimine yatırım yapmak için en iyi platformlar hakkında size bilgi sağlayacaktır.

Eylül 26, 2022 - 22:16
 2
Yeni Başlayanlar İçin Kripto Paraya Nasıl Yatırım Yapılır?
Yeni Başlayanlar İçin Kripto Paraya Nasıl Yatırım Yapılır?

Yeni Başlayanlar İçin Kripto Paraya Nasıl Yatırım Yapılır?

Kripto para birimine nasıl yatırım yapılacağına dair bazı ipuçları arıyorsanız, okumaya devam edin. Ayrıca bu makalemizide inceleyebilirsiniz. Bu makale, Bitcoin ve Litecoin dahil olmak üzere kripto para birimine yatırım yapmak için en iyi platformlar hakkında size bilgi sağlayacaktır. Ayrıca, bu para birimlerinin kullanımına ilişkin bazı yararlı bilgiler de bulacaksınız. İster deneyimli bir yatırımcı olun, ister yeni başlayan biri olun, başlamadan önce bilmeniz gereken bazı şeyler var.

Kripto Para Birimlerine Yatırım Yapmak

Kripto para birimine yatırım yapmak istiyorsanız bilmeniz gereken birkaç önemli şey var. Öncelikle, hesabınızda yeterli para olduğundan emin olmanız gerekir. Ardından, bir işlem başlatmalısınız. Yatırımlarınızdan en iyi getiriyi elde etmek için kripto piyasasına aşina olmalısınız.

Kripto para birimi heyecan verici ve ödüllendirici bir yatırım seçeneği olsa da, karmaşık olabilir. Yeni başlayanlar, oynaklığına karşı dikkatli olabilir veya güvenli olup olmadığını merak edebilir. Endişelenmeniz doğal çünkü paranız risk altında. İlginizi çekebilecek bu yazımıza göz atabilirsiniz. Ancak yatırımınızın güvende olduğundan emin olmak için en son haberler ve araştırmalardan haberdar olmalısınız. Bunu yapmak için World Coin Index gibi bir siteyi ziyaret edebilirsiniz.

Kripto para birimine yatırım yaparken, bahislerinizi küçük tutmalısınız. Yatırımlarınızı çeşitlendirmek de önemlidir. Birden fazla para birimine yatırım yapmak risklerinizi azaltmanıza yardımcı olacaktır, ancak kripto para piyasasının çok değişken olduğunu da unutmamak önemlidir. Bu nedenle, yalnızca kaybetmeyi göze alabileceğiniz parayla yatırım yapmak önemlidir.

Kripto Para Satın Almak İçin Platformlar

Yeni başlayanların kripto para birimi alıp satmasını kolaylaştıran birçok platform var. Ayrıca benzer yazımızdan destek alabilirisniz. Bazıları ücretsiz, bazıları ise küçük bir ücret alıyor. En iyi platformu bulmak için satın almak ve ticaret yapmak istediğiniz kripto türünü düşünün. Bazı kripto para borsaları, alışveriş yapmak için kredi veya banka kartı kullanmanıza izin verir. Hatta bazıları, gerçek para yatırmadan önce sanal bir portföy üzerinde çalışmanıza izin verir.

Çoğu kripto borsası, onlarla bir hesap açmanızı gerektirir. En iyileri Coinbase, eToro ve Gemini'dir. Bu brokerler, kullanımı kolay arayüzlere ve geniş bir altcoin yelpazesine sahiptir. Bir hesap oluşturmak için, e-posta adresiniz ve doğum tarihiniz de dahil olmak üzere bazı kişisel tanımlayıcı bilgileri sağlamanız gerekir. Ayrıca, borsanın kimliğinizi doğrulayabilmesi için Müşterinizi Tanıyın (KYC) adlı bir form doldurmanız gerekecektir.

En eski kripto para borsası olan Coinbase, 2012'de piyasaya sürüldü ve 2021'de Nasdaq'ta halka açıldı. 50'den fazla farklı kriptoya erişim sunuyor. Ayrıca ücretsiz bir cüzdan ve özel anahtarlar içerir. Coinbase'in bir dezavantajı, yüksek işlem ücretleridir. Satın almaya çalıştığınız kriptonun maliyeti ile Coinbase hesabının maliyeti arasındaki fark olan bir Coinbase ücreti alır.

Bitcoin Satın Almak

Bitcoin'de yeniyseniz, nasıl satın alacağınızı merak ediyor olabilirsiniz. İyi haber şu ki, kripto para birimine başlamanın birçok yolu var. İlk adım, seçtiğiniz para birimini destekleyen bir borsa bulmaktır. Bir borsa bulduktan sonra, bir banka veya kredi kartı kullanarak hesabınıza Bitcoin ile para yatırabilirsiniz. Birçok borsa, kripto para biriminizi depolamak için kullanabileceğiniz bir Bitcoin cüzdanı da sunar. Hesabınıza para yatırdıktan sonra, bir düğmeye dokunarak veya Bitcoin ticker sembolünü girerek bitcoin satın alabilirsiniz.

Bir sonraki adım, banka hesabınızı bağlamaktır. Bu, bir kripto para birimi değişim hesabıyla yapılabilir veya işlemi yapmak için PayPal'ı kullanabilirsiniz. Cüzdanınızı bağladıktan sonra 25$'a kadar sipariş vermeye başlayabilirsiniz. Borsaya bağlı olarak, küçük miktarlarda satın almayı seçebilir ve hatta 500$'a kadar büyük siparişler verebilirsiniz. Yeni başlayan biriyseniz, paranızı kaybetme riskini almak istemediğiniz için başlangıçta yalnızca küçük miktarlarda yatırım yapmak isteyebilirsiniz.

Litecoin Satın Almak

Litecoin satın almanın ilk adımı bir hesap oluşturmaktır. Her borsanın biraz farklı prosedürleri olacaktır, ancak çoğunda "Başlayın" veya "Kaydolun" yazan bir düğme bulunur. Bunu yaptıktan sonra Litecoin satın almaya başlayabilirsiniz. Değişim, kimliğinizi doğrulamanızı isteyecektir. Bu süreç Müşterinizi Tanıyın (KYC) olarak bilinir. KYC olmadan, kripto satın alamaz veya hesabınıza belirli bir miktardan fazlasını koyamazsınız.

Kripto para birimine yatırım yapmak riskli olabilir, bu nedenle yalnızca kaybetmeyi göze alabileceğiniz parayı kullanın. Birikimlerinizi veya önemli varlıklarınızı bunun için kullanmayın. Ayrıca Litecoin'i nereden satın alacağınızı da bilmeniz gerekir. Bunu kolaylaştırmak için Litecoin'i adıyla arayabilirsiniz: LTC. 'Lite' biti, bu kripto para biriminin Bitcoin'e kıyasla hızını temsil etmek içindir.

Litecoin'in fiyatı iki faktör tarafından belirlenir: ticaret hacmi ve piyasa değeri. İşlem hacmi, her gün işlem gören ve fiyat üzerinde önemli bir etkisi olabilecek coin sayısını yansıtır.